Firma Handlowa MG
ul. Łódzka 165,
62-800 Kalisz
tel. 62 757 30 54
email:

Kalendarz ogrodnika

Wybierz miesiąc
Pamiętaj o tych dniach


1.
W lipcu, pamiętaj o regularnym podlewaniu ogrodu oraz o pielęgnowaniu i nawożeniu grządek. Możesz zbierać kolejne plony (m.in. groszek, fasolkę szparagową, koperek, sałatę, truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki, wiśnie, czereśnie i wczesną odmianę dyni).
Lipiec to okres zbioru truskawek. Po jego zakończeniu, trzeba przeprowadzić szereg prac, związanych m.in. z obcięciem liści, nawożeniem gleby i ponownym sadzeniem.
Usuń spleśniałe i/lub robaczywe owoce. Przygotuj podporę dla obciążonych owocami gałęzi. Przytnij drzewa owocowe i żywopłot. Ponadto, cały ogród wymagać będzie nawożenia.
Szczególną uwagę zwróć na nawodnienie trawnika, który w lipcu jest narażony na suszę. Zaleca się podlewanie trawy codziennie rano lub o zmroku. Pamiętaj też o regularnym koszeniu na wysokość 5-6 cm.
Jeśli posiadasz oczko wodne, zajmij się jego pielęgnacją. Po preparaty chemiczne powinieneś sięgać w ostateczności, ponieważ zaburzają one równowagę biologiczną zbiornika. Uważaj na nadmierne przegrzanie wody. W upalne dni, zadbaj o osłonę (np. parasol).