Firma Handlowa MG
ul. Łódzka 165,
62-800 Kalisz
tel. 62 757 30 54
email:

Zakładanie i aranżacja ogrodów

Firma MG-Ogrody to zespół pasjonatów i specjalistów – każdego dnia zamieniamy inspiracje, pomysły i marzenia naszych klientów w zieloną rzeczywistość! Aktywnie tworzymy trendy w architekturze krajobrazu w  regionie: zespół MG-Ogrody to fachowcy w dziedzinie projektowania i planowania zieleni, budownictwa ziemnego, hydrogeologii, ogrodnictwa i wielu innych. Łączymy wiedzę, doświadczenie i kreatywność – wszystko po to, by sprostać najbardziej wyszukanym pomysłom klientów w regionie.

 

Dzięki współpracy z MG-Ogrody Państwa krajobraz wokół domu zmieni się w prywatny park, miejsce nie tylko urzekające w swojej estetyce, ale także funkcjonalne, bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Stawiamy na kompleksowe realizacje – od prac koncepcyjnych i projektowych, przez pomiary i przygotowania, po zakładnie ogrodów w sposób profesjonalny, terminowy i zgodnie z wytycznymi klienta.

Projektowanie ogrodów

 

Budowane przez lata portfolio pozwoliło zespołowi MG-Ogrody uzyskać status lidera na lokalnym rynku. Nie tylko projektujemy ogrody zgodnie z przyniesionymi do nas pomysłami i inspiracjami. Nasz zespół stworzy dla Państwa oryginalną koncepcję, która uwzględni wszystkie najnowsze trendy w architekturze krajobrazu, innowacyjne techniki w ogrodnictwie oraz świeże pomysły, zaczerpnięte z różnych zakątków świata. Dobry pomysł to podstawa udanej realizacji – gwarantujemy, że wraz z naszymi projektantami poznacie Państwo pełen potencjał kryjący się w waszych ogrodach!

 

Dlaczego my?

 

Firma MG-Ogrody to marka budowana głównie na opinii zadowolonych klientów w regionie. Zawsze w pełni odpowiedzialnie konfrontujemy oczekiwania i pomysły klientów z rzeczywistym potencjałem przestrzennym w ogrodzie. Dopasowujemy projekt z dbałością o detale, zachowując proporcje narzucone przez klienta – odpowiedni rozkład przestrzeni do nasadzeń dekoracyjnych, drzewostanów oraz do rekreacji w ogrodzie.

 

Niczego nie pozostawiamy przypadkowi. Projektowanie zieleni to sztuka oparta na wiedzy i doświadczeniu w zakresie botaniki. Dlatego z ochotą pomożemy Państwu dobrać nasadzenia w taki sposób, by nie kolidowały ze sobą, a wręcz przeciwnie, bujnie się rozwijały, a w okresach kwitnienia prezentowały razem krajobraz, który zapiera dech. 

Jakość. Fachowość. Terminowość.


Firma MG-Ogrody zajmie się także „brudną robotą”. Sprawni fachowcy wyręczą Państwa w zakresie przygotowania podłoża pod nasadzenia, wysieją rośliny, założą trawnik, rozplanują i zamontują elementy małej architektury, a także utrzymają całość w czystości i ładzie.

 

Szczególny nacisk kładziemy na właściwe zagospodarowanie zieleni – zakładając rabaty, skalniaki i im podobne, dbamy o to, by podłoże miało właściwą strukturę oraz pH, było nawożone właściwym dla nasadzeń nawozem, a także by sąsiadujące ze sobą sadzonki rosły i kwitły możliwie najbujniej.

 

Oferujemy Państwu między innymi zakładanie ogrodów:
 • »  w stylu nowoczesnym / modern,
 • »  w stylu skandynawskim
 • »  w stylu klasycznym
 • »  w stylu angielskim i rustykalnym
 • »  w stylu orientalnym, np. ogrody japońskie
 • »  w stylu śródziemnomorskim
 • »  w stylu minimalistycznym
 • »  w stylu cottage (wiejskim)
 • »  w stylu naturalistycznym / dzikim


Aranżacje ogrodów od A do Z

 

Choć fundamentem działalności firmy MG-Ogrody jest projektowanie i zakładanie ogrodów, specjalizujemy się również w zakresie nawadniania i odwadniania terenów zielonych, pracach związanych z oświetleniem oraz profesjonalnych zleceniach, takich jak wycinka drzew czy rąbkowanie gałęzi z wykorzystaniem własnego podnośnika koszowego do 30 m wysokości. Oferujemy również pełne wsparcie w zakresie utrzymania terenów zielonych oraz ich modernizacji (w tym wdrażanie innowacyjnych projektów, takich jak zielone dachy). Przyjmujemy zamówienia na mycie zróżnicowanych nawierzchni oraz ich zamiatanie (np. kostki brukowe, asfalt czy nawierzchnie betonowe),

 

Zrealizujemy dla Państwa:

 • »  projektowanie modnych ogrodów w wybranej stylistyce
 • »  zakładanie ogrodów w sposób terminowy i profesjonalny
 • »  nawadnianie lub odwadnianie terenów zielonych
 • »  projektowanie i realizacja oświetlenia ogrodów
 • »  renowacja i modernizacja starych ogrodów oraz terenów zielonych
 • »  stała pielęgnacja oraz utrzymanie terenów zielonych w regionie
 • »  realizacja nowoczesnych projektów w zakresie architektury krajobrazu (zielone dachy, zielone ściany itp.).