Firma Handlowa MG
ul. Łódzka 165,
62-800 Kalisz
tel. 62 757 30 54
email:

Projektowanie i zakładanie ogrodów

Firma MG-Ogrody to zespół pasjonatów i specjalistów – każdego dnia zamieniamy inspiracje, pomysły i marzenia naszych klientów w zieloną rzeczywistość! Aktywnie tworzymy trendy w architekturze krajobrazu w  regionie: zespół MG-Ogrody to fachowcy w dziedzinie projektowania i planowania zieleni, budownictwa ziemnego, hydrogeologii, ogrodnictwa i wielu innych. Łączymy wiedzę, doświadczenie i kreatywność – wszystko po to, by sprostać najbardziej wyszukanym pomysłom klientów w regionie.

 

Dzięki współpracy z MG-Ogrody Państwa krajobraz wokół domu zmieni się w prywatny park, miejsce nie tylko urzekające w swojej estetyce, ale także funkcjonalne, bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Stawiamy na kompleksowe realizacje – od prac koncepcyjnych i projektowych, przez pomiary i przygotowania, po zakładnie ogrodów w sposób profesjonalny, terminowy i zgodnie z wytycznymi klienta.

Projektowanie ogrodów

 

Budowane przez lata portfolio pozwoliło zespołowi MG-Ogrody uzyskać status lidera na lokalnym rynku. Nie tylko projektujemy ogrody zgodnie z przyniesionymi do nas pomysłami i inspiracjami. Nasz zespół stworzy dla Państwa oryginalną koncepcję, która uwzględni wszystkie najnowsze trendy w architekturze krajobrazu, innowacyjne techniki w ogrodnictwie oraz świeże pomysły, zaczerpnięte z różnych zakątków świata. Dobry pomysł to podstawa udanej realizacji – gwarantujemy, że wraz z naszymi projektantami poznacie Państwo pełen potencjał kryjący się w waszych ogrodach! Więc nie trać czasu i wypełnij krótki formularz wyceny projektu ogrodu! • Rodzaje realizowanych projektów:
  » projektowanie ogrodów prywatnych
  » projekty przestrzeni publicznej
  » projekty terenów zieleni przy inwestycjach deweloperskich
  » projekty zagospodarowania przestrzeni przy firmach
  » projekty automatycznego systemu nawadniania
  » projekt  oświetlenia zewnętrznego
  » realistyczne wizualizacje 3d

Zadzwoń do nas

ETAP 1: Wstępna wycena

 • Aby uzyskać koszt wykonania projektu ogrodu potrzebujemy informacje związane z powierzchnią i rzeźbą terenu. A w przypadku prywatnych ogrodów docelowymi funkcjami oraz wyposażeniem. Jeśli zdecydujesz się na współprace wówczas przystępujemy do omówienia szczegółowych warunków.


ETAP 2: Wizja lokalna

 • » czas trwania ~ 10 dni roboczych, w zależności od złożoności zadania. Dokładny termin określa umowa
 • Po akceptacji wstępnej wyceny prac projektowych umawiamy się na spotkanie na terenie projektowanego obiektu. Omawiamy szczegóły współpracy, etapy prac, oczekiwania oraz potrzeby. Podczas wykonywania projektu bazujemy na wytycznych projektowych popartych potrzebnymi inwentaryzacjami, analizami czy badaniami zależnymi od charakteru zlecenia. Istnieją znaczące różnice w pracy nad obiektami zabytkowymi a prywatnym ogrodem czy aranżacją terenów publicznych bądź terenami objętymi ochroną konserwatorską.


ETAP 3: Omówienie projektu

» czas trwania ~ 10 dni roboczych, w zależności od złożoności zadania.

 • Przygotowaną koncepcję projektową ogrodu wraz z wizualizacją prezentujemy osobiście. Omawiamy szczegóły wprowadzamy ewentualne korekty. Ponadto jest to idealny moment na wprowadzanie znaczących zmian w projekcie. Ostateczną zaakceptowaną koncepcję projektową ogrodu zdajemy w formie elektronicznej oraz tradycyjnej papierowej. Po całościowej akceptacji przystępujemy do przygotowania projektu wykonawczego na podstawie, którego firma wykonawcza jeżeli będzie to też inna firma ogrodnicza inna niż nasza będzie mogła sporządzić na podstawie projektu wykonawczego kosztorys prac i przystąpić do realizacji prac ogrodniczych.


ETAP 4: Odbiór projektu

 • Gotowy projekt ogrodu oddajemy wraz ze wstępnym kosztorysem prac wykonawczych uwzględniając przy tym usługi naszej firmy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oferujemy nadzór autorski, jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały okres realizacji.Wypełni formularz wyceny projektu ogrodowego
Zakładanie ogrodów:

 

Firma MG-Ogrody to marka budowana głównie na opinii zadowolonych klientów w regionie. Zawsze w pełni odpowiedzialnie konfrontujemy oczekiwania i pomysły klientów z rzeczywistym potencjałem przestrzennym w ogrodzie. Dopasowujemy projekt z dbałością o detale, zachowując proporcje narzucone przez klienta – odpowiedni rozkład przestrzeni do nasadzeń dekoracyjnych, drzewostanów oraz do rekreacji w ogrodzie. Niczego nie pozostawiamy przypadkowi.

 Rodzaje zakładanych ogrodów:
» zakładanie ogrodów przydomowych
» zakładanie terenów przestrzeni publicznej
» zakładanie terenów zieleni przy inwestycjach deweloperskich
» zakładanie trawników z rolki i z siewu
» profesjonalny dobór roślin
» wycinka drzew i krzewów
» przesadzanie drzew i krzewów
» zakładanie systemu automatycznego nawadniania
» pielęgnacja ogrodów
» montaż i serwis urządzeń ogrodniczych

ETAP 1: Wycena wstępna

Na podstawie sporządzonego projektu wykonawczego przygotowujemy kosztorys inwestorski wraz z harmonogramem prac. Jeżeli nie posiadają Państwo projektu, a jesteście zainteresowani tylko wykonawcza część wstępną wycenę omawiamy po wizji lokalnej.ETAP 2: Wizja lokalna

Aby uzyskać koszty wykonania ogrodu bez projektu wykonawczego ogrodu. podczas wizji lokalnej omawiamy szczegóły współpracy, oczekiwania oraz potrzeby, a także przystępujemy do prac pomiarowych. Jeżeli uzyskana została wstępna wycena prac na etapie 1. Umawiamy się na wizję lokalną w celu podpisania umowy.ETAP 2: Realizacja projektu

Kompleksowa realizacja projektu obejmująca pełen zakres prac od przygotowania terenu, wykonanie instalacji automatycznego nawadniania, wykonanie oświetlenia, wykonanie nasadzeń, nawierzchni i innych elementów wchodzących w zakres prac.ETAP 3: Odbiór realizacji

Po zakończeniu prac omawiamy wykonane prace oraz prace pielęgnacyjne. Ponadto otrzymują od nas Państwo zalecenia pielęgnacyjne roślin. Wyżej przedstawiony opis przedstawia poglądowy zakres do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oferujemy nadzór autorski, jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały okres realizacji.

Szczególny nacisk kładziemy na właściwe zagospodarowanie zieleni – zakładając rabaty, skalniaki i im podobne, dbamy o to, by podłoże miało właściwą strukturę oraz pH, było nawożone właściwym dla nasadzeń nawozem, a także by sąsiadujące ze sobą sadzonki rosły i kwitły możliwie najbujniej.

 

Oferujemy Państwu między innymi zakładanie ogrodów:

 • »  w stylu nowoczesnym / modern,
 • »  w stylu skandynawskim
 • »  w stylu klasycznym
 • »  w stylu angielskim i rustykalnym
 • »  w stylu orientalnym, np. ogrody japońskie
 • »  w stylu śródziemnomorskim
 • »  w stylu minimalistycznym
 • »  w stylu cottage (wiejskim)
 • »  w stylu naturalistycznym / dzikim


Zadzwoń do nas

Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza wyceny projektu ogrodowego
Aranżacje ogrodów od A do Z

 

Choć fundamentem działalności firmy MG-Ogrody jest projektowanie i zakładanie ogrodów, specjalizujemy się również w zakresie nawadniania i odwadniania terenów zielonych, pracach związanych z oświetleniem oraz profesjonalnych zleceniach, takich jak wycinka drzew czy rąbkowanie gałęzi z wykorzystaniem własnego podnośnika koszowego do 30 m wysokości. Oferujemy również pełne wsparcie w zakresie utrzymania terenów zielonych oraz ich modernizacji (w tym wdrażanie innowacyjnych projektów, takich jak zielone dachy). Przyjmujemy zamówienia na mycie zróżnicowanych nawierzchni oraz ich zamiatanie (np. kostki brukowe, asfalt czy nawierzchnie betonowe),

 

Zrealizujemy dla Państwa:

 • »  projektowanie modnych ogrodów w wybranej stylistyce
 • »  zakładanie ogrodów w sposób terminowy i profesjonalny
 • »  nawadnianie lub odwadnianie terenów zielonych
 • »  projektowanie i realizacja oświetlenia ogrodów
 • »  renowacja i modernizacja starych ogrodów oraz terenów zielonych
 • »  stała pielęgnacja oraz utrzymanie terenów zielonych w regionie
 • »  realizacja nowoczesnych projektów w zakresie architektury krajobrazu (zielone dachy, zielone ściany itp.).

 

Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza wyceny projektu ogrodowego