Firma Handlowa MG
ul. Łódzka 165,
62-800 Kalisz
tel. 62 757 30 54
email:

Zakładanie Trawników Kalisz

Zakładanie trawników metodą tradycyjną i z rolki. Uzyskanie trawnika przypominającego murawę na Wembley nie jest łatwe. Jeśli wydaje wam się, że wystarczy sypnąć obficie nasionami traw i poczekać – jesteście w błędzie. To nie jest droga do uzyskania gęstego miękkiego trawnika, tylko droga donikąd. Zakładanie trawników to jeden z trudniejszych zabiegów ogrodniczych. Wymaga wiedzy, wprawy oraz cierpliwości. Możecie powiedzieć: nieprawda, wystarczy kupić trawę z rolki i rozwinąć. Niestety, jeśli podłoże nie jest prawidłowo przygotowane, nic z tego nie będzie – darń się nie ukorzeni. Piękny trawnik to kwestia wielu zmiennych, przy czym błędy popełnione na początku mogą skutkować koniecznością darniowania działki i robienia wszystkiego od zera. Czy warto ryzykować? Sezon wegetacji jest w Polsce krótki. Może się zdarzyć, że kolejną próbę założenia trawnika będziemy w stanie podjąć dopiero w kolejnym. Zakładanie trawników w Kaliszu przez MG Ogrody, Tel. 668-111-200.

Zakładanie trawnika krok po kroku

Żeby przystąpić do zakładania trawnika trzeba:

  • rozpoznać rodzaj gleby, jej kwaśność i skład
  • oczyścić glebę z resztek pobudowalnych, starych korzeni, resztek roślin, kamieni
  • zastosować odpowiedni drenaż
  • dobrze napowietrzyć podłoże - aeracja gleby, a potem wertykulacja trawników musi odbywać się systematycznie
  • dobrać mieszkankę nasion do rodzaju gleby oraz kierując się jej odpornością na nasłonecznienie/zacienienie terenu, na którym ma być wysiana
  • nawożenie trawników rozpocząć od dnia ich powstania i cyklicznie powtarzać a przede wszystkim odpowiednio dobrać program nawożenia

To mit, że trawa sama rośnie. Rzeczywiście, tuż po wykonaniu powyższych czynności mamy chwile czasu, żeby trawa zdążyła wzejść i ukorzenić się. Jeśli od samego początku oddaliśmy sprawy w ręce fachowców, nie popełnili oni żadnych błędów i jest nadzieja, że na naszej działce pojawi się w miarę równomierny soczyście zielony meszek. Jeśli widoczne są łyse placki ziemi, trzeba poczekać – może nasiona wschodzą z lekkim opóźnieniem. Jeżeli jednak plamy nie zarastają, trzeba będzie trawę dosiać. Warto pamiętać, że świeża trwa jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia. Fachowiec wie, że warto wspomóc jej ukorzenianie się przy pomocy specjalnych nawozów. Zbyt wczesne deptanie po nowym trawniku może go po porostu unicestwić. Podobnie jak zbyt szybkie koszenie. Pielęgnacja trawników na tym etapie ich rozwoju to głównie nawadnianie, nawożenie i… czekanie.


Zapytaj o zakładanie trawników jesienią i wiosną


Trawa z rolki - Kalisz

Trawnik z siewu czy trawa z rolki? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku zmiennych: wielkości i usytuowania działki, naszej cierpliwości oraz zasobności portfela – to w przypadku klientów indywidulanych. Kiedy w grę wchodzi trawnik w przestrzeni miejskiej, najważniejsze wydaje się po prostu jak najszybsze uzyskanie efektu gotowej murawy.

Nasi specjaliści z równą wprawą są w stanie założyć obydwa rodzaje trawników. Jeśli moglibyśmy doradzać, zaczęlibyśmy od prostej konstatacji: jeśli chcesz nauczyć się od nas wszystkiego o pielęgnacji trawnika, jeśli ciekawi cię cała logistyka przedsięwzięcia i masz czas – zleć nam wykonanie trawnika z siewu. Jeśli jednak liczy się czas i szybki spektakularny efekt, lepsza jest trawa z rolki. To ostatnie rozwiązanie jest dobre także wtedy, kiedy kolejne prób reanimacji starego trawnika nie przynoszą efektów.

Zapytaj o założenie trawy z rolki w Kaliszu lub okolicach:

  • Piotr Gulczyński
  • specjalista ds. usług i ds. agrotechniki

tel. 668-111-200

e-mail: p.gulczynski@mg-ogrody.pl