Firma Handlowa MG
ul. Łódzka 165,
62-800 Kalisz
tel. 62 757 30 54
email:

Zwalczanie chwastów

Mniszek lekarski, babka i perz rosnące w trawie szpecą murawę Twojego przydomowego ogródka, parku miejskiego, placu zabaw lub boiska? Szukasz naprawdę skutecznego sposobu usuwania chwastów, nie tylko psują efekt wizualny przestrzeni, ale i konkurują z innymi roślinami o wodę, światło i pożywienie? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów z firmy ogrodniczej MG!

Chwasty w trawie pojawiają się zwykle na skutek przenawożenia, nadmiernego ubicia gleby czy nieprawidłowych prac pielęgnacyjnych. Najbardziej ekspansywne gatunki chwastów mogą zniszczyć nawet najbardziej zadbany trawnik. Dlatego warto im przeciwdziałać, powodując skuteczne niszczenie chwastów.  

Jak wyplenić chwasty z trawnika?


Usuwanie chwastów rosnących pojedynczo nie jest trudne. Możemy je po prostu wyjąć z ziemi, najlepiej po deszczu, wraz z korzeniem lub kłączami. Sprawa komplikuje się gdy chwasty w trawie zadomowiły się na dobre i ręczne wyrywanie chwastów wymagać będzie dużo czasu i energii. Wtedy lepiej sprawdzą się skuteczniejsze metody zwalczania chwastów na trawniku. Jakie?

W Firmie Handlowej MG do usuwania chwastów stosujemy środki zwalczające chwasty. Są to bezpieczne preparaty chwastobójcze o działaniu selektywnym. Oznacza to, że skutecznie zwalczają chwasty na trawniku, nie stanowiąc jednocześnie zagrożenia dla samej trawy. Opryski herbicydami wykonujemy od wczesnej wiosny do jesieni.