Firma Handlowa MG
ul. Łódzka 165,
62-800 Kalisz
tel. 62 757 30 54
email:

Konserwacja i przeglądy boisk

Boiska i place zabaw tylko z pozoru nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Tymczasem regularna konserwacja placów zabaw i boisk jest w stanie znacząco wydłużyć ich żywotność. Brak odpowiedniej opieki sprawia bowiem, że już po krótkim czasie tracą one swoje walory estetyczne i użytkowe. W naszej firmie ogrodniczej zajmujemy się kompleksową konserwacją placów zabaw i boisk.  

Materiały stosowane do budowy boisk sportowych pod wpływem warunków atmosferycznych i intensywnego użytkowania ulegają szybkiemu zużyciu. Regularny przegląd boisk, wykonywany przez naszych fachowców, obejmuje przede wszystkim czyszczenie nawierzchni z zanieczyszczeń, szczotkowanie nawierzchni, czyszczenie granulatu, uzupełnienie granulatu, wyrównanie wypełnionej powierzchni. W ramach konserwacji boiska trawiastego przeprowadzamy też kontrolę systemu drenażu.  

Kontrola placów zabaw


Systematyczna konserwacja placów zabaw ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa korzystających z nich dzieci. Wiemy o tym doskonale, dlatego jako doświadczeni ogrodnicy wykonujemy pełną kontrolę placu zabaw – od poziomu czystości, przez kompletność i zwartość konstrukcji, po zgodność stanu nawierzchni placu zabaw z normą PN – EN 1177:2009.

Konserwacje boisk i placów zabaw należy wykonywać szczegółowo raz do roku. Funkcjonalne kontrole powinny być z kolei przeprowadzane co najmniej co 3 miesiące. Po przeprowadzeniu przeglądu przez naszych pracowników oddajemy do ponownego użytku boiska i place zabaw z atestem bezpieczeństwa.